خبرگزاری‌های آنلاین تبریز | پایگاه های خبری

خبرگزاری‌های آنلاین، به ویژه وبسایت‌های خبری که حوزه و محدوده جغرافیایی مشخصی برای فعالیت خود دارند روز به روز در حال افزایش و پیشرفت هستند. یکی از اصلی‌ترین علل پیشرفت و محبوبیت این نوع پایگاه های خبری در تبریز امکان دسترسی سریع مخاطب به محتوای خبری و تنوع منابع موجود برای پیگرد اخبار است. از جمله سایر مزایای ارائه اخبار در بستر وبسایت می‌توان به تنوع انتخاب مخاطب، عدم محدودیت در تعداد اخبار منتشر شده و طول محتوا، ارائه محتوای چندرسانه‌ای در قالب‌های مختلف صوتی، تصویری و ویدئویی، و در نهایت، صرفه اقتصادی هم برای تأمین کنندگان و هم برای مصرف کنندگان اخبار و محتوای منتشر شده اشاره کرد.

خبرگزاری‌های آنلاین تبریز به آن دسته از تأمین کنندگان اخبار تبریز اطلاق می‌شود که دارای یک وبسایت مستقل خبری هستند. بسیاری از این پایگاه های خبری دارای مجوز رسمی فعالیت برای وبسایت خود هستند. نکته قابل توجه در اینجا این است که ما مجوز، فعالیت، محتوا و گرایش‌های خاص این خبرگزاری‌ها را به هیچ عنوان احراز و تأیید یا رد نمی‌کنیم. تنها هدف این صفحه این است که یک فهرست کلی از خبرگزاری‌های تبریز ارائه کند تا به این ترتیب علاقه‌مندان به مطالعه اخبار مربوط به شهر و استان بتوانند دسترسی آسانی به منابع داشته باشند.

لیست خبرگزاری‌های آنلاین تبریز

پایگاه خبری تحلیلی نصر نیوز
پایگاه خبری عصر تبریز
پایگاه اطلاع‌رسانی آناج
پایگاه خبری تحلیلی تبریز من
تبریز مدرن
یول پرس
پایگاه خبری تحلیلی احرار
پایگاه خبری تحلیلی بامداد تبریز
پایگاه خبری تحلیلی تبریز فردا
پایگاه اطلاع‌رسانی تبریز بیدار
شهریار – پایگاه خبری شهرداری تبریز
سایت خبری آذرقلم
آذری‌ها
مهدنیوز
اویاقلیق
صنعتیمیز
پایگاه خبری اوجا تبریز
آژانس خبری تحلیلی تبریز ما
سامانه خبری تبریز 2018
پایگاه خبری آدینه پرس
پایگاه اطلاع رسانی ائل
پایگاه خبری تحلیلی صریر
خبرگزاری صدا و سیما
خبرگزاری ارک
خبرگزاری آی پرس
پایگاه خبری صدای تبریز
هم‌نوا
یاشیل وطن
تبریز فوتبال نیوز
پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح
تبریز نیوز
پایگاه خبری تحلیلی تبریز تیتر
تبریز روز
آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز
تبریز جوان
تابناک آذربایجان شرقی
دیده‌بان بخش مرکزی تبریز
آوای ورزقان

در ادامه به صورت مختصر این خبرگزاری‌ها معرفی شده‌اند.

تبلیغات

پایگاه خبری تحلیلی نصر نیوز

اگر اهل استان آذربایجان شرقی و یا تبریز باشید، یا حتی اگر از یکی از شهرهای شمالغرب کشور باشید، به احتمال زیاد نام پُر آوازه خبرگزاریِ نصر نیوز به گوش شما رسیده است. نصر نیوز یکی از مشهورترین خبرگزاری‌های آنلاین شهر تبریز محسوب می‌شود که دفتر مرکز آن در تبریز مستقر بوده و یک رسانه‌ی مستقل و همیشه به روز برای ارائه‌ی اخبار مربوط به استان است. اغلب در شبکه‌های اجتماعی و همچنین در بین عموم مردم، این خبرگزاری آنلاین به صورت اختصاری و با نام نصر و یا آژانس خبری تحلیلی نصر شناخته می‌شود. کلمه‌ی نصر، خود مخفف «نگاه صریح رسانه» معین گردیده است.

صفحه اول خبرگزاری نصر نیوز
صفحه اول خبرگزاری نصر نیوز

پایگاه خبری عصر تبریز

از سری مطالب مربوط به معرفیِ خبرگزاری‌های آنلاین تبریز به خبرگزاریِ عصر تبریز می‌رسیم. خبرگزاریِ عصر تبریز یکی دیگر از وبسایت‌های مهم خبری و برتر استان آذربایجان شرقی است که پوشش‌دهیِ اخبار محدوده‌ی آذربایجان شرقی و تبریز بسیار خوبی دارد. یک نکته‌ی مهم برای این خبرگزاری طراحیِ وبسایت ریسپانسیو و مطابقت با اصول استفاده‌ی موبایلی از وبسایت است که امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شعار کلیِ عصر تبریز چنین است: ما ناگفته‌ها را می‌گوییم. با بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد در وبسایت این خبرگزاری مهم و همچنین شبکه‌های اجتماعی آن تبلیغات گسترده‌ای وجود ندارد و هیچ منو لینکی به جز خبر در آن دیده نمی‌شود.

صفحه اصلی خبرگزاری عصر تبریز
صفحه اصلی خبرگزاری عصر تبریز

پایگاه اطلاع‌رسانی آناج

در سری معرفی خبرگزاری‌های فعال استان آذربایجان شرقی، نوبتِ پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری تحلیلیِ آناج رسیده است. آناج که نام آن ریشه‌ی ترکی دارد یکی از مهم‌ترین وبسایت‌های خبریِ تبریز و استان آذربایجان شرقی در نظر گرفته می‌شود که فعالیت گسترده‌ای داشته و تاکنون میزبان بسیاری از جلسه‌ها و تحلیل‌های ناب در داخل استان شده است. از سری خبرهای آناج همچنین پرداخت به اخبار شمالغرب و شهرستان‌ها است. همچنین یک بخش برای فیلم و عکس نیز مد نظر قرار گرفته که شامل پُست‌های کاملاً تصویری می‌شود. خبرخوان آناج کاملاً تفکیک شده و با کیفیت بسیار بالایی در اختیار عموم قرار دارد که در نوع خود کم‌نظیر است.

صفحه اصلی وبسایت خبرگزاری آنلاین آناج
صفحه اصلی وبسایت خبرگزاری آنلاین آناج

پایگاه خبری تحلیلی تبریزِ من

اگر بخواهیم لیستی از خبرگزاری‌های آنلاین شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی فراهم کنیم، هرگز نمی‌توانیم از وبسایت زیبای تبریز من صرف نظر کنیم. تبریز من در مدت زمان بسیار کمی توانست مخاطبان بسیاری را در استان به خود جلب کند و در حوزه اخبار استان آذربایجان شرقی جای بگیرد. یکی دیگر از امکاناتی که در این پایگاه خبری دیده می‌شود، همانند برخی خبرگزاری‌های آنلاین دیگر، گیشه روزنامه و عناوین و صفحات اول روزنامه‌های روز است. همچنین امکان تبلیغ در این خبرگزاری آنلاین وجود دارد و مخاطبان آن را اکثراً افراد تبریزی با تمرمز جغرافیایی آذربایجان شرقی تشکیل داده است که یک مزیت تبلیغاتی محسوب می‌شود.

صفحه اصلی و اول وبسایت تبریز من
صفحه اصلی و اول وبسایت تبریز من