روزنامه سراسری آذربایجان با بیش از 27 سال سابقه

در بین سری معرفی روزنامه‌های آذربایجانی و مستقر تبریز، در یوردوز به روزنامه‌ی سراسریِ آذربایجان بر خوردیم. این روزنامه با تم سبزی که دارد نام بزرگی را یدک می‌کشد: روزنامه سراسری آذربایجان. این روزنامه با بیش از 27 سال سابقه در خدمات جامعه‌ی آذربایجانی قرار گرفته است. از جمله خدمات جالبی که در وبسایت روزنامه آذربایجان دیده می‌شود لینک‌گذاری بر تیترهای روزنامه است، به طوریکه اگر بر روی تصویر بر روی یکی از تیترها کلیک کنید، به صفحه و بخش مربوط به آن مطلب هدایت خواهید شد، و با کلیک مجدد بر روی متن کامل، پنجره‌ای گشوده شده و امکان انتخاب و مطالعه‌ی متنی برای کاربر فراهم می‌شود.

صفجه اصلی وبسایت روزنامه آذربایجان
صفجه اصلی وبسایت روزنامه آذربایجان

در بین سری معرفی روزنامه‌های آذربایجانی و مستقر تبریز، در یوردوز به روزنامه‌ی سراسریِ آذربایجان بر خوردیم. این روزنامه با تم سبزی که دارد نام بزرگی را یدک می‌کشد: روزنامه سراسری آذربایجان. این روزنامه با بیش از 27 سال سابقه در خدمات جامعه‌ی آذربایجانی قرار گرفته است.

نمای ظاهریِ این روزنامه عادی و ساده بوده و از تم رنگیِ سبز استفاده می‌کند. آنطور که از وبسایت این روزنامه مشخص است صفحات داخلی آن به صورت تک رنگ (سیاه و سفید) چاپ می‌شوند. روزنامه آذربایجان یک وبسایت به آدرس azarbaidgan.ir دارد که همواره آخرین شماره روزنامه منتشر شده خود به صورت به روز در آن واقع شده است. از مهم‌ترین مزیت‌هایی که استفاده از وبسایت این روزنامه دارد این است که می‌توانید به تمام صفحات روزنامه به صورت آنلاین و با کیفیتی مطلوب (نه عالی) دسترسی داشته باشید. این روزنامه مانند بسیاری از روزنامه‌های دیگری که تا به حال دیده‌ایم از صفحات متعدد تشکیل یافته و هر صفحه از آن به یک دسته خبر می‌پردازد.

از جمله خدمات جالبی که در وبسایت روزنامه آذربایجان دیده می‌شود لینک‌گذاری بر تیترهای روزنامه است، به طوریکه اگر بر روی تصویر بر روی یکی از تیترها کلیک کنید، به صفحه و بخش مربوط به آن مطلب هدایت خواهید شد، و با کلیک مجدد بر روی متن کامل، پنجره‌ای گشوده شده و امکان انتخاب و مطالعه‌ی متنی برای کاربر فراهم می‌شود.

این روزنامه در وبسایت خود اشاره‌ای به شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده خود نکرده است و ما نیز نتوانستیم حسابی قابل تأیید مربوط به این روزنامه بیابیم.

تبلیغات در روزنامه آذربایجان

با توجه به اینکه ما آخرین شماره منتشر شده‌ی این روزنامه را بررسی کردیم، هیچ نوع آگهی تبلیغاتی (به جز آگهی‌های عمومی مانند تأسیس شرکت و آگهی مفقودی) در این روزنامه به چشم نمی‌خورد. اما در قسمت هدر وبسایت متنی مبنی بر درج تبلیغات در روزنامه آذربایجان درج شده است که لینکی در بر ندارد. البته گفتنی است که این وبسایت طراحی نه چندان جذاب و ریسپانسیوی ندارد و دسترسی به آرشیو آن تنها با ورود شماره دقیق و یا ورود تاریخ دقیق روزنامه منتشر شده در گذشته است که باعث می‌شود کاربری وبسایت کمی کُند بوده و رضایت بخش کاربران نباشد.