روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی تبریز

چکیده:

روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی، از زیباترین و برترین روزنامه‌های موجود و فعال در استان آذربایجان شرقی است که علاوه بر انتشار روزنامه، یک وبسایت بسیار کامل و جامع برای پوشش خبری شمالغرب کشور فراهم نموده است. دفتر مرکزی این روزنامه در تبریز واقع شده که یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران شمرده می‌شود. با ورود به وبسایت این روزنامه، بدون توجه به نام وبسایت به سختی می‌توان متوجه شد که این وبسایت جامع خبری، درواقع متعلق به یک دفتر روزنامه‌ای است. همچنین از طریق وبسایت آنلاین این روزنامه می‌توان آخرین شماره منتشر شده، هفته‌نامه بازرگانی آزاد، و همچنین ماهنامه بین‌المللی کورپو را دریافت و مطالعه کرد.

صفحه اصلی روزنامه مهد آزادی تبریز
صفحه اصلی روزنامه مهد آزادی تبریز

فهرست محتوا

روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی یکی از زیباترین و برترین روزنامه‌های موجود و فعال در استان آذربایجان شرقی است که علاوه بر انتشار روزنامه، یک وبسایت بسیار کامل و جامع برای پوشش خبری شمالغرب کشور فراهم نموده است. دفتر مرکزی این روزنامه در خود تبریز واقع شده است که یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران شمرده می‌شود.

با ورود به وبسایت روزنامه مهد آزادی، بدون توجه به نام وبسایت به سختی می‌توان متوجه شد که این وبسایت جامع خبری، درواقع متعلق به یک دفتر روزنامه‌ای است. همچنین از طریق وبسایت آنلاین این روزنامه می‌توان آخرین شماره منتشر شده، هفته‌نامه بازرگانی آزاد، و همچنین ماهنامه بین‌المللی کورپو را دریافت و مطالعه کرد.

آخرین شماره این روزنامه همواره در صفحه‌ای به آدرس http://mahdazadi.com/arshiv/index.html در دسترس است که تمام صفحات آن در این آدرس در دسترس و قابل مطالعه خواهد بود. این اقدام بسیار جالب و تحسین برانگیز است.

مروری بر تاریخچه کوتاه روزنامه مهد آزادی

مهدآزادی تبریز، روزنامه در سال ۱۳۲۹ تأسیس شده است، اما در دهه‌ی ۱۳۵۰ به دستور محمدرضا شاه پهلوی توقیف و حتی مدیران مسئول آن برای مدتی زندانی شدند، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این روزنامه مجدداً آغاز به کار کرد. این روزنامه یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران و بزرگ‌ترین روزنامه‌ی خصوصی کشور است. پس از فوت سید جواد پیمان (مدیر مسئول سابق)، مسئولیت اداره‌ی این روزنامه به برادرش، سید مسعود پیمان واگذار شد که همچنین از سال ۱۳۷۷ شمسی، مجله بین‌المللی کورپو را که تنها نشریه‌ی بین‌المللی موجود به زبان ترکی آذربایجانی رایج در ایران است به خط لاتین منتشر ساخت.

در شبکه‌های اجتماعی

در وبسایت روزنامه مهد آزادی تبریز تنها به کانال تلگرامی آن اشاره شده است و جست‌وجوهای ما برای حساب کاربری مرتبطی و قابل تأییدی برای این روزنامه نتیجه‌ای در بر نداشت.

https://telegram.me/mahdazadi

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

سایر محتوای مرتبط که ممکن است به آن علاقه داشته باشید: