روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی تبریز

روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی، از زیباترین و برترین روزنامه‌های موجود و فعال در استان آذربایجان شرقی است که علاوه بر انتشار روزنامه، یک وبسایت بسیار کامل و جامع برای پوشش خبری شمالغرب کشور فراهم نموده است. دفتر مرکزی این روزنامه در تبریز واقع شده که یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران شمرده می‌شود. با ورود به وبسایت این روزنامه، بدون توجه به نام وبسایت به سختی می‌توان متوجه شد که این وبسایت جامع خبری، درواقع متعلق به یک دفتر روزنامه‌ای است. همچنین از طریق وبسایت آنلاین این روزنامه می‌توان آخرین شماره منتشر شده، هفته‌نامه بازرگانی آزاد، و همچنین ماهنامه بین‌المللی کورپو را دریافت و مطالعه کرد.

صفحه اصلی روزنامه مهد آزادی تبریز
صفحه اصلی روزنامه مهد آزادی تبریز

روزنامه سراسری و بین المللی مهد آزادی یکی از زیباترین و برترین روزنامه‌های موجود و فعال در استان آذربایجان شرقی است که علاوه بر انتشار روزنامه، یک وبسایت بسیار کامل و جامع برای پوشش خبری شمالغرب کشور فراهم نموده است. دفتر مرکزی این روزنامه در خود تبریز واقع شده است که یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران شمرده می‌شود.

با ورود به وبسایت روزنامه مهد آزادی، بدون توجه به نام وبسایت به سختی می‌توان متوجه شد که این وبسایت جامع خبری، درواقع متعلق به یک دفتر روزنامه‌ای است. همچنین از طریق وبسایت آنلاین این روزنامه می‌توان آخرین شماره منتشر شده، هفته‌نامه بازرگانی آزاد، و همچنین ماهنامه بین‌المللی کورپو را دریافت و مطالعه کرد.

آخرین شماره این روزنامه همواره در صفحه‌ای به آدرس http://mahdazadi.com/arshiv/index.html در دسترس است که تمام صفحات آن در این آدرس در دسترس و قابل مطالعه خواهد بود. این اقدام بسیار جالب و تحسین برانگیز است.

مروری بر تاریخچه کوتاه روزنامه مهد آزادی

مهدآزادی تبریز، روزنامه در سال 1329 تأسیس شده است، اما در دهه‌ی 1350 به دستور محمدرضا شاه پهلوی توقیف و حتی مدیران مسئول آن برای مدتی زندانی شدند، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این روزنامه مجدداً آغاز به کار کرد. این روزنامه یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های ایران و بزرگ‌ترین روزنامه‌ی خصوصی کشور است. پس از فوت سید جواد پیمان (مدیر مسئول سابق)، مسئولیت اداره‌ی این روزنامه به برادرش، سید مسعود پیمان واگذار شد که همچنین از سال 1377 شمسی، مجله بین‌المللی کورپو را که تنها نشریه‌ی بین‌المللی موجود به زبان ترکی آذربایجانی رایج در ایران است به خط لاتین منتشر ساخت.

در شبکه‌های اجتماعی

در وبسایت روزنامه مهد آزادی تبریز تنها به کانال تلگرامی آن اشاره شده است و جست‌وجوهای ما برای حساب کاربری مرتبطی و قابل تأییدی برای این روزنامه نتیجه‌ای در بر نداشت.

https://telegram.me/mahdazadi