اخبار تبریز

اخبار تبریز از جمله مهم‌ترین حوزه‌های شهر است که مخاطب بسیار زیاد و پر و پا قرصی دارد. اما سوالی که در اینجا به وجود می‌آید این است که چطور باید اخبار یک شهر را پیگیر شد؟ این سوالی است که ما را وا داشت در یوردوز به صورتی جامع حوزه خبری تبریز را کنکاش کنیم و تمام منابعی که به ارائه اخبار تبریز می‌پردازند را شناسایی کرده و به شما عزیزان نیز ارائه دهیم. قبل از هر کاری، با توجه به سلایق مختلفی که مخاطبان در این حوزه دارند، و با توجه به دستگاه‌های گوناگونی که به ارائه خبر می‌پردازند، یک دسته‌بندی ساده از منابع انجام داده و سپس فهرستی برای هرکدام تهیه کرده‌ایم. بر اساس تمام جست‌وجوها و تعریفی که از حوزه خبری تبریز در اختیار داریم، سعی داشته‌ایم بهترین منابع خبری شهر تبریز را گرد هم آورده و در اختیار شما قرار دهیم.

خبرگزاری‌های آنلاین، به ویژه وبسایت‌های خبری که حوزه و محدوده جغرافیایی مشخصی برای فعالیت خود دارند روز به روز در حال افزایش و پیشرفت هستند. یکی از اصلی‌ترین علل پیشرفت و محبوبیت این نوع خبرگزاری‌ها امکان دسترسی سریع مخاطب به محتوای خبری و تنوع منابع موجود برای پیگرد اخبار تبریز است. از جمله سایر مزایای ارائه اخبار در بستر وبسایت می‌توان به تنوع انتخاب مخاطب، عدم محدودیت در تعداد اخبار منتشر شده و طول محتوا، ارائه محتوای چندرسانه‌ای در قالب‌های مختلف صوتی، تصویری و ویدئویی، و در نهایت، صرفه اقتصادی هم برای تأمین کنندگان و هم برای مصرف کنندگان اخبار و محتوای منتشر شده اشاره کرد. اکثر این خبرگزاری‌ها با اینکه در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، دارای مجوز رسمی و یا نیمه‌رسمی هستند و به همین دلیل اخبار منتشر شده در این وبسایت‌ها از اهمیت بیشتری نسبت به خبرگزاری‌های فضای مجازی دارد. البته ناگفته نماند ما صرفاً به «معرفی» منابع می‌پردازیم نه تأیید و احراز آن‌ها.

لیست خبرگزاری‌های آنلاین تبریز

پایگاه خبری تحلیلی نصر نیوز
پایگاه خبری عصر تبریز
پایگاه اطلاع‌رسانی آناج
پایگاه خبری تحلیلی تبریز من
تبریز مدرن
یول پرس
پایگاه خبری تحلیلی احرار
پایگاه خبری تحلیلی بامداد تبریز
پایگاه خبری تحلیلی تبریز فردا
پایگاه اطلاع‌رسانی تبریز بیدار
شهریار – پایگاه خبری شهرداری تبریز
سایت خبری آذرقلم
آذری‌ها
مهدنیوز
اویاقلیق
صنعتیمیز
پایگاه خبری اوجا تبریز
آژانس خبری تحلیلی تبریز ما
سامانه خبری تبریز 2018
پایگاه خبری آدینه پرس
پایگاه اطلاع رسانی ائل
پایگاه خبری تحلیلی صریر
خبرگزاری صدا و سیما
خبرگزاری ارک
خبرگزاری آی پرس
پایگاه خبری صدای تبریز
هم‌نوا
یاشیل وطن
تبریز فوتبال نیوز
پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح
تبریز نیوز
پایگاه خبری تحلیلی تبریز تیتر
تبریز روز
آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز
تبریز جوان
تابناک آذربایجان شرقی
دیده‌بان بخش مرکزی تبریز
آوای ورزقان

یکی دیگر از منابع رسمی و مهم برای دریافت اخبار تبریز روزنامه‌ها هستند. روزنامه با اینکه امروزه دیگر طرفدار زیادی ندارد، ولی از نظر اهمیت و رسمیت شاید بالاتر از خبرگزاری‌های آنلاین باشد. در ادامه فهرستی از روزنامه‌های تبریز و استان آذربایجان شرقی آمده است. ولی مانند خبرگزاری‌های آنلاین، محتوای این روزنامه‌ها و همچنین وضعیت مجوز و احراز هویت آن‌ها مورد تأیید یا رد یوردوز نمی‌باشد. یک نکته دیگر در مورد روزنامه‌ها اینکه برخی از آن‌ها دارای یک وبسایت مستقل هستند و اخبار خود را علاوه بر روزنامه چاپی، در وبسایت خود نیز منتشر می‌کنند. ولی بیشتر شهرت و اعتبار آن‌ها با روزنامه‌شان شناخته شده است نه وبسایت‌شان.

لیست روزنامه‌های تبریز

روزنامه ساقی آذربایجان
روزنامه آذربایجان
روزنامه مهد آزادی
روزنامه سرخاب
روزنامه صبح ایران – امین
هفته نامه آذرپیام
هفته نامه آسان
ماهنامه آفتاب آذربایجان
هفته نامه آوای میشو
هفته نامه نسیم ارسباران
روزنامه ارک
هفته نامه امید آذربایجان
هفته نامه امید تبریز
روزنامه اولویت اول عجب شیر
هفته نامه باغچه بان
هفته نامه بهاریه
هفته نامه پیام روز سراب
هفته نامه پیام آذربایجان
ماه نامه پزشک و آزمایشگاه
فصلنامه ندای سلامت

امروزه بخش مهمی از زندگی اکثر ما انسان‌ها در فضای مجازی سپری می‌شود. در میان انواع صفحات و نفراتی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنیم، هر شخصی بنا بر علاقه خود حداقل چند صفحه در زمینه ارائه اخبار دنبال می‌کند. منظور از خبرگزاری‌های فضای مجازی تبریز نیز دقیقاً همین است. این صفحات به بررسی و انتشار اخبار تبریز می‌پردازند، ولی فقط در بستر سایر نرم‌افزارها، سیستم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارند. نکته مهمی که در اینجا حائز اهمیت است، صلاحیت، مجوز، اعتبار و صحت محتوای منتشر شده در این صفحات است که با توجه به آزاد بودن فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، سندیت آن‌ها به هیچ وجه شکل رسمی ندارد. با این حال این شبکه‌ها اهمیت و محبوبیت بسیار زیادی داشته و نمی‌توان وجود آن‌ها را انکار کرد. توجه داشته باشید که خبرگزاری‌های رسمی که همزمان در شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت دارند در بخش «خبرگزاری‌های آنلاین» معرفی شده‌اند و از این لیست خارج هستند.

لیست در حال تهیه…

نشریه‌ها و مجله‌ها از جمله حوزه‌هایی هستند که انتشار آن‌ها معمولاً به یک منطقه جغرافیایی محدود است. با اینکه نشریه‌ها به خودی خود کاملاً در حوزه خبری قرار نمی‌گیرند، اما برخی از آن‌ها، به ویژه نشریه‌های تخصصی اقدام به انتشار جدیدترین‌ها و اخبار مربوط به حوزه خود هستند. در این بخش نیز بر آن هستیم نشریه‌ها و مجله‌هایی که به صورت محلی در داخل شهر و استان ما تولید و منتشر می‌شوند را معرفی کنیم. وجه تمایز اصلی بخش نشریه‌ها و روزنامه‌ها در اینجاست که نشریه بیشتر حالت تخصصی و حوزه‌ای مشخص‌تر نسبت به روزنامه دارد و نشریه مختصر ارائه خبر نیست، بلکه هدف آن ارائه اطلاعات در کنار اخبار جدید حوزه است.

لیست نشریه‌ها و مجله‌های تبریز

سرخاب
آذرپيام
آسان
آفتاب آذربايجان
آواي ميشو
ارتباط صنعت
ارسباران
ارك
اميد آذربايجان
اميد تبريز
امين
اولويت اول
باغچه بان
بهاريه
پزشك و آزمايشگاه
پزشك من
پيام آذربايجان
پيام روز سراب
پيام نو
پيك فن آوران
تبريز
تجارت و توسعه
تحليل
تدبير فردا
حيدر بابا
خوش خبر
دريچه نو
دومان
رزق
رصد
رهگشا
زبان
ساقي
ساقي معرفت
سورستان
سهند تبريز
سهيل
سيماي مراغه
شهريارما
صائب تبريز
صحيفه
صريردانش
طرح نو
عصر آدينه
عصر آزادي
علم روز
فجر آذربايجان
قاصد بيمارستان
قافلان
قلب سلامت
كارآيي
كورپو
گندم
گونش
گويا
لوح نوين
مهر بناب
مهرند
ميثاق
نداي ملكان
نسيم قره داغ
نظارت
نقيب
نگين آذربايجان
همراه با رياضي
واژه وژه